čtvrtek 5. listopadu 2015

It's not a dream! It's for real! - I'm going to England!

Only 10 days left and then I'll be in England for a week. Is it real? I've never been there, it's soo far away from my home. It's like a dream! 
In our school we have a special program for a good students - we can visit England and all - trip, food, everything is paid by school! In every class on our school there were chosen two students who will go to England. We will go to school there and learn English - it's good because my vocabulary is really baad T__T and I'm so lazy to learn some new words.
I don't have any camera, so I hope I will make some good mobile photos >__< 

Zbývá už jen deset dní a na týden opustím pevninu Evropy! Řeč je o cestě do Anglie. Vím, že to je v Evropě, ale je to mimo pevninu, kde je ČR a jedeme/plujeme tam přes moře, aaaaa!! Moře jsem viděla naživo jen jedinkrát v životě jako 3letá holčička, takže budu mít z každé vteřiny tam úplné vánoce!
A jak jsem se vlastně dostala k tomu, jet na týden do Anglie? Hádám, že je o z dotací z EU, protože kde by naše škola vzala tolik peněz? U nás na škole se z každé třídy vybrali dva studenti, kteří pojedou na týden do Anglie, kde budou chodit i do školy a zlepšovat znalost angličtiny. Celý pobit hradí škola a jediné peníze, které mám mít s sebou, jsou na nějaké dobroty/sváču a samozřejmě suvenýry. Je pravděpodobné, že to bude má první a poslední návštěva Anglie, protože Dan tam semnou jet nechce a samotná jet nechci zas já, takže si ten výlet hodlám náramně užít. O to šťastnější jsem, že tam bude ta výuka jazyka, protože mám mizernou angličtinu a doufám, že mi za ten týden do hlavy narvou plno nových informací o tomto jazyce. Budu hltat každé slůvko a třeba moje anglická rodinka bude komunikativní a budou si chtít povídat :D

Jako z každého cestování mám i u tohoto obavy - i když nejedu na vlastní pěst!
Největší obava je AUTOBUS! Patřím k těm s kinetózou(dělá se mi zle v autě a v autobuse), mnohdy mi nepomáhá ani Kinedril. Navíc nemůžu najít svou MP3, to je jediná věc, která mě vždy zachránila. Usnula jsem a nedělalo se mi tolik zle...
A když nad tím tam přemýšlím, tak strach z dlouhého cestování autobusem a možného ublinknutí si cestou trajektem je asi tím jediným a jinak se na všechno moc těším! 
Vyšlo to tak hezky, že týden před Vánočním srazem budu zpět ^___^

3 komentáře:

 1. Ach kinetóza :3. Osobně tím netrpím, zato nějak špatně snáším kinedril. Nezapomenu na školní výlet, kdy to do mne učitelka (i přes moje varování) nacpala - bylo to poprve a naposled co jsem zvracela v dopravním prostředku...

  Mimochodem případná dostupnost Internetu atd. v cizích zemích se dá řešit koupením vhodné SIM při příjezdu. Vychází to většinou levněji než roaming :3. Na data určitě. Nicméně varuji v případě anglie ještě před jednou věcí. Evropa je taková zvláštní krajina, kde stačí popojet o 1000km a máte problém prakticky s libovolným elektrickým spotřebičem. Jednak se mění napětí v síti, ale pouze v rozsahu 200-240V, což je moderním zařízením celkem jedno, stejně všechno s pulzním zdrojem funguje od 100V vejš, horší jsou ale zásuvky. Ač třeba v německu člověk se zařízeními třídy II. (většina nabíječek, zdrojů k notebookům...) obvykle problémy nemá, nebo si pomůže nožem, v anglii to tak snadno nejde. Tamní zásuvky jsou opravdu hodně jiné. Já jsem tyto potíže obvykle řešila tak, že jsem si přibalila prodlužovák (většinou s mnoha zásuvkami) s ustřiženou vidlicí a v cílové zemi si koupila místní vidlici, no a zbytek už bylo jen pár minut práce. Nicméně anglie zase není nějaká extrémní exotika, takže se v ČR dá koupit redukce, což vám doporučuji. Shánět ji v anglii s vybitým telefonem by mohlo být nepříjemným zážitkem, navíc tím člověk ztrácí čas, který lze využít rozhodně lépe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodatek: http://zasuvky.hw.cz/index2.php - je toho opravdu hodně :3. A ty britské jsou navíc úchylné vypínačem, který "lidé z kontinentu" obvykle zapomenou zapnout a potom se diví, což rodilého brita pochopitelně pobaví.

   Vymazat
  2. o patálii se zásuvkou jsem informována. Budu si přes alzu kupovat adaptér :) jinak internet jsem měla na mysli wifi ^^ beru si s sebou notebook. Mockrát děkuji za tolik informací! Jistě se mi budou hodit ♥

   Vymazat

Děkuji za komentář! ♥ / Thank you for your comment!♥